• 1 Witamy na stronie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego
  Absolwentom szkół podstawowych oferujemy: • Klasę mundurową • Klasę sportową • Szczegóły w zakładce "Rekrutacja”. Zapraszamy.
 • 2 Klasa mundurowa po szkole podstawowej
  Klasa mundurowa • Zajęcia z bezpieczeństwa narodowego • Samoobrona • Pływanie • Musztra • Survival • Szczegóły w zakładce „Rekrutacja”
 • 3 Klasa sportowa po szkole podstawowej
  Klasa sportowa piłka nożna dziewcząt, • Treningi piłki nożnej • Szczegóły w zakładce „Rekrutacja”
 • 4 Klasa mundurowa po gimnazjum
  Klasa mundurowa • Zajęcia z bezpieczeństwa narodowego • Samoobrona • Pływanie • Musztra • Survival • Szczegóły w zakładce „Rekrutacja”
 • 5 Informacje o szkole
  • Bezpieczne środowisko szkolne – nikt nie jest anonimowy • Przyjazna i doświadczona kadra nauczycieli i wykładowców akademickich • Oferujemy dodatkowe bezpłatne zajęcia pozalekcyjne- rozszerzające i wyrównujące wiedzę • Realizujemy obowiązkowo język polski i matematykę w zwiększonym wymiarze • Dbamy o edukację kulturalną, medialną, poznanie kultury regionu • Możliwość korzystania ze stołówki i barku studenckiego • Dostęp do bezprzewodowego Internetu

My na facebooku

Nasz partner

Aktualności LO

Obóz szkoleniowy trzecich klas w Czarnej Białostockiej

W dniach 30. 09. 2019 r - 02. 10. 2019 r. klasa 3A oraz 3B uczestniczyły w obozie szkoleniowym organizowanym przez Fundację Byłych Żołnierzy Sił Specjalnych "Szturman". Podczas szkolenia młodzież opanowała podstawowe założenia taktyki zielonej, terenoznawstwa oraz technik linowych. Jednak z największym entuzjazmem uczniowie klas trzecich wyruszyli na strzelnicę, gdzie mieli możliwość strzelania z broni centralnego zapłonu.


Do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu z obozu zapraszamy na nasz profil Facebook.

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Impreza zorganizowana była z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas I-ych przygotowali stoiska, prezentujące Anglię, Niemcy i Rosję. Duże zaangażowanie uczniów zostało docenione w konkursie. Jury wyłoniło zwycięzcę na najlepiej zorganizowane stanowisko. Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie dekoracji, potraw tradycyjnych, kostiumów i gadżetów, charakterystycznych dla krajów europejskich. Podczas imprezy wyświetlono prezentację multimedialną, przygotowaną przez klasę II-ą. Odbył się również konkurs – quiz 1 z 8, dotyczący wiedzy o Anglii, Niemczech i Rosji. Wyłoniono i nagrodzono zwycięzców.


Podczas imprezy wszyscy bawili się przednio! Pyszne degustacje, ciekawe prezentacje i wielojęzykowe konwersacje!

Dzięki Wszystkim za OGROM pracy! Brawo WY! :-)

Większa galeria zdjęć znajduje się na naszym profilu Facebook. Zapraszamy

Młodzież akademickiego liceum na Święcie Lotnictwa

Uczniowie klasy II A mundurowej, pod dowództwem Pana Pułkownika Artura Arteckiego wzięli udział w obchodach Święta Lotnictwa. Młodzież ALO wystąpiła z repliką sztandaru 34. Pułku Piechoty oraz asystowała przy składaniu kwiatów pod pomnikiem Lotników Podlasia.

Uroczystość rozpoczęła się w niedzielę, 22 września, o godzinie 11:00 mszą świętą w kościele garnizonowym, przy ul. Dokudowskiej w Białej Podlaskiej. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na pobliski plac, gdzie meldunek złożył dowódca Kompanii Reprezentacyjnej, odegrano hymn oraz wciągnięto flagę państwową na maszt. Następnie głos zabrał prezes Bialskopodlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, Pan Wiesław Sokołowski. Przypomniał pokrótce bogatą tradycję lotniczą, jaką może pochwalić się miasto Biała Podlaska.  Później głos zabrał Prezydent Miasta Biała Podlaska, Pan Michał Litwiniuk.

Finałem obchodów było uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Lotników Podlasia.

Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się na profilu Facebook naszej szkoły. Zapraszamy.

(Tekst i zdjęcia: Paweł Pakuła)

80. rocznica agresji ZSRR na Polskę. Dzień Sybiraka

17 września 1939 roku ponad półmilionowa armia radziecka przekroczyła granice Polski realizując tajny protokół paktu Ribbentrop – Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku, o podziale kraju nad Wisłą pomiędzy dwa zbrodnicze państwa: nazistowskie Niemcy i komunistyczny Związek Radziecki. Rosjanie bezprawnie przekraczając granice złamali pakt o nieagresji pomiędzy ZSRR a Rzeczpospolitą Polską z 1932 roku. Obłudnie twierdzili, że wkroczenie na wschodnie ziemie polskie powodowane jest troską o zamieszkujących tam Białorusinów i Ukraińców. W istocie agresja ta była elementem budowy komunistycznego imperium przez dyktatora ZSRR, Józefa Stalina.


Społeczność miasta Biała Podlaska wraz z przedstawicielami lokalnych władz jak co roku uczciła pamięć ofiar radzieckiej napaści oraz ofiar wywózek polskich patriotów na Syberię. Uroczystości miejskie rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Rzymskokatolickim pw. Narodzenia NMP. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli pod pobliski pomnik Sybiraków przy ulicy Brzeskiej, gdzie odbyła się główna część obchodów. Głos zabrali znakomici goście, po czym złożono kwiaty.


W obchodach udział wzięli nauczyciele, poczet sztandarowy oraz młodzież z klas mundurowych III A i III B pod kierunkiem Pana Pułkownika Artura Arteckiego, która godnie reprezentowała Akademickie Liceum Ogólnokształcące PSW.

Więcej zdjęć z uroczystości znajdziemy na profilu Facebook naszej szkoły. Zapraszamy do galerii.

(Tekst i zdjęcia: Paweł Pakuła)

Pogłębialiśmy wiedzę o przebiegu II wojny światowej w naszym regionie

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym rozpoczyna funkcjonowanie Koło Historyczne. Pierwszym jego działaniem było wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, gdzie w dniu 12 września odbyła się konferencja naukowa zatytułowana „II wojna światowa na Podlasiu. Przyczyny – Przebieg – Konsekwencje”. Konferencja wpisywała się w harmonogram obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zainteresowani historią uczniowie ALO wysłuchali naukowych referatów wygłoszonych przez badaczy, a dotyczących losu jeńców wojennych przetrzymywanych w naszym regionie, obrony Twierdzy Brzeskiej, wywózek mieszkańców Podlasia na przymusowe roboty do Niemiec, propagandy niemieckiej, roli Kościoła przed wojną i w jej trakcie oraz referendum ludowego 1946 roku.

Dziękujemy organizatorom i prelegentom za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym wydarzeniu.

Copyright © 2019. Helmoot Rights Reserved.


Facebook youtube