• 1 Witamy na stronie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego
  Absolwentom szkół podstawowych oferujemy: • Klasę mundurową • Klasę sportową • Szczegóły w zakładce "Rekrutacja”. Zapraszamy.
 • 2 Klasa mundurowa po szkole podstawowej
  Klasa mundurowa • Zajęcia z bezpieczeństwa narodowego • Samoobrona • Pływanie • Musztra • Survival • Szczegóły w zakładce „Rekrutacja”
 • 3 Klasa sportowa po szkole podstawowej
  Klasa sportowa piłka nożna dziewcząt, • Treningi piłki nożnej • Szczegóły w zakładce „Rekrutacja”
 • 4 Klasa mundurowa po gimnazjum
  Klasa mundurowa • Zajęcia z bezpieczeństwa narodowego • Samoobrona • Pływanie • Musztra • Survival • Szczegóły w zakładce „Rekrutacja”
 • 5 Informacje o szkole
  • Bezpieczne środowisko szkolne – nikt nie jest anonimowy • Przyjazna i doświadczona kadra nauczycieli i wykładowców akademickich • Oferujemy dodatkowe bezpłatne zajęcia pozalekcyjne- rozszerzające i wyrównujące wiedzę • Realizujemy obowiązkowo język polski i matematykę w zwiększonym wymiarze • Dbamy o edukację kulturalną, medialną, poznanie kultury regionu • Możliwość korzystania ze stołówki i barku studenckiego • Dostęp do bezprzewodowego Internetu

My na facebooku

Nasz partner

Aktualności LO

Przesunęliśmy święta Bożego Narodzenia dla Natalii

Nasza szkoła wzięła udział w akcji, zadedykowanej sześcioletniej dziewczynce Natalii, której choroba odbiera dziecięcą radość. Zgodnie z apelem przygotowaliśmy kartki bożonarodzeniowe z dużym wyprzedzeniem, po to, by dziewczynka mogła cieszyć się świętami dużo wcześniej. Niestety czas jest nieubłagany, a znając historię choroby, bez wahania zadecydowaliśmy o wsparciu. Do Natalii trafiły nie tylko pięknie wykonane karty świąteczne, ale słodkości i drobne upominki.


Natalio, życzymy przede wszystkim sił w walce z niełatwym przeciwnikiem, jakim okazała się choroba.

Gościliśmy w jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej

W dniu 03 grudnia br. kadeci klasy II A odwiedzili dowództwo 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Roskoszy. W ramach zajęć z bezpieczeństwa narodowego kadeci w godzinach popołudniowych transportem wojskowym - samochód ciężarowy "Jelcz" nowej generacji - na przysłowiowej "pace" przejechali z Białej Podlaskiej do odległej o pięć kilometrów Roskoszy, gdzie znajduje siedziba jednostki. Kadeci zaskoczeni rozmachem przygotowań do naszej wizyty z wielkim zainteresowaniem poznawali sprzęt i chłonęli wiedzę związaną ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Wisienką w torcie była obecność absolwenta naszego liceum, który w ramach swojej służby uczestniczył w prezentowaniu sprzętu będącego na wyposażeniu batalionu. Powrót do Białej Podlaskiej tym samym transportem zakończył wizytę w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Więcej zdjęć z wyjazdu znajduje się na naszym profilu Facebook. Zapraszamy.

Zgłębialiśmy tajniki pożarnictwa

W dniu 29 listopada br. kadeci klasy I AP jako ostatni z klas pierwszych ALO PSW odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Strażacy stanęli na wysokości zadania. Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wprowadzali młodych kadetów w arkany sztuki strażackiej. Młodzież z zainteresowaniem poznawała sprzęt i wyposażenie wozów bojowych.


Pierwszaki w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

Kolejna wizyta klasy mundurowej ALO PSW w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Kadeci klasy I AG zapoznali się ze sprzętem i służbą strażacką poznając jej wymogi i złożoność. Kadeci z wielkim zainteresowaniem słuchali o trudach strażackiego rzemiosła. Praktyczne przemierzanie strojów specjalnych cieszyło się wielką popularnością.

Poznawaliśmy służbę w Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 25 listopada br. klasa mundurowa I BP odwiedziła Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Kadeci zostali zapoznani ze sprzętem i trudną służbą strażacką. Dwie godziny lekcyjne okazały się za krótkim czasem by poznać wszystko. Kadeci zostali zaproszeni na zajęcia pozalekcyjne. Wielu obiecało skorzystać z zaproszenia.

Więcej zdjęć znajdziemy na profilu Facebook naszej szkoły. Zapraszamy.

Copyright © 2019. Helmoot Rights Reserved.


Facebook youtube