Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

Ogłoszenia

loading...
Ogłoszenia

Uroczystości i rocznice

loading...
Uroczystości i rocznice

Samorząd

loading...
Samorząd
Obozy szkoleniowe
A A A

Ponad czterdziestu uczniów Gimnazjum Akademickiego i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wzięło udział w obozie survivalowym w Serpelicach. Zajęcia rozłożone na dwa dni prowadzone były pod okiem instruktora survivalu Pana Michała Sroki, ppłk rezerwy Pana Artura Arteckiego,  nauczyciela historii i instruktora sportu Pana Pawła Pakuły, oraz nauczycieli wychowania fizycznego: Pani Anny Sosnowskiej i Pani Joanny Osak-Dorosz. Ćwiczenia obejmowały: zjazdy na linie z wysokości kilku metrów, marsz na dystansie kilku kilometrów, zespołowy bieg na orientację na dystansie 7 kilometrów oraz strzelanie z łuku bloczkowego oraz wiatrówki. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych młodzież wykazała się hartem ducha i wzorowo zaliczyła wszystkie ćwiczenia.

 

W środę 19 października, na terenie należącym do spółki „WOD-KAN” zorganizowane zostało ognisko dla uczniów Gimnazjum Akademickiego i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Gimnazjaliści i uczniowie klas pierwszych liceum integrowali się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami. Po przećwiczeniu musztry młodzież przystąpiła do pieczenia kiełbasek, śpiewania piosenek oraz rywalizacji w konkursach.

 

W dniu 27 listopada 2015 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyło się kolejne spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Uczniowie Naszego Liceum oraz Gimnazjum wzięli w nim aktywny udział - w kościele pełnili wartę, a podczas dalszej części spotkania, która odbyła się na boisku, pomagali organizatorom dbać o bezpieczeństwo. Zapraszamy do przeczytania szerszej relacji z tego spotkania znajdującej się pod adresem  http://biala24.pl/?id=Informacje&x=23678 oraz do obejrzenia zdjęć.