Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
A A A

Szkoła dysponuje biblioteką, z której mogą korzystać uczniowie i pracownicy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. W zasobie liczącym około 900 książek znajdują się głównie lektury szkolne do nauczania języka polskiego, słowniki, atlasy geograficzne, filmy edukacyjne na płytach DVD oraz książki i czasopisma historyczne.

 

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

 

Poniedziałek 14:25 - 15:00


Czwartek 13:30 - 15:20


Piątek 12:25 - 14:00

 

Zasady funkcjonowania w okresie pandemii COVID-19

 

1. Uczniowie nie wchodzą do pomieszczenia, w którym przechowywany jest księgozbiór. Książki udostępnia bibliotekarz przekazując je zainteresowanemu uczniowi w ustalonym miejscu.

 

2. Godziny pracy biblioteki są udostępnione uczniom przed wejściem do pokoju nauczycielskiego i na stronie internetowej szkoły.

 

3. Zwrócone do biblioteki pozycje podlegają dwudniowej kwarantannie. Powinny być one odłożone do wydzielonego kartonu i oznaczone datą zwrotu. Po upływie kwarantanny książki można włączyć ponownie do użytkowania.

 

Biblioteka Akademicka

 

Uczniowie i pracownicy ALO poszukujący specjalistycznej wiedzy mogą korzystać z bardzo nowoczesnej i położonej w pobliżu szkoły Biblioteki Akademickiej Państwowej Szkoły Wyższej. Posiada ona ponad 33 tys. jednostek inwentarzowych w tym: publikacje książkowe, broszury, kasety audio, kasety video i płyty CD oraz multimedia do nauki języków obcych. Prenumerata czasopism obejmuje 115 tytułów, w tym 10 tytułów obcojęzycznych.

 

LINK do strony internetowej Biblioteki Akademickiej