Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
A A A

Sukces naszej licealistki w konkursie fotograficznym

Julia Typa zajęła trzecie miejsce w Konkursie Fotograficznym „Zaczynając od wiersza“, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadpodstawowych, a ich zadaniem było wykonanie zdjęć inspirowanych wierszem Czesława Miłosza „Oczy“. Na konkurs nadesłano 33 prace. Teraz można je oglądać w czytelni biblioteki.

 

Krystian Niewinczany Mistrzem Polski!

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczeń naszego liceum, Krystian Niewinczany został Mistrzem Polski Muaythai IFMA w kategorii juniorów do 67 kilogramów. Zawody odbyły się w dniach 12-14 kwietnia 2019, w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy!

Dominika Sacharuk Mistrzynią Polski!

Uczennica naszego liceum trenująca podnoszenie ciężarów w Klubie Sportowym AZS AWF Biała Podlaska po raz kolejny pokazała, że na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 20, które odbyły się w Mroczy w dniach 13-15 kwietnia 2018 wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 58 kg. Warto dodać, że to już czwarty tytuł mistrzowski naszej 18-letniej uczennicy.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie: Paulina Szyszka

Kolejne sukcesy sportowe naszych uczniów

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego trenujący podnoszenie ciężarów w Klubie Sportowym AZS AWF Biała Podlaska wzięli udział w IX Międzynarodowym Memoriale im. Janusza Kowalczyka, który odbył się w sobotę 17 marca 2018 w Łukowie zajmując wysokie miejsca.


Dominika Sacharuk, uczennica klasy II A mundurowej wygrała rywalizację wśród kobiet ustanawiając nowy rekord życiowy: 155 kg w dwuboju. Marcin Stubiński, uczeń klasy III A mundurowej zajął drugie miejsce w kategorii U20, 94 kg.


Serdecznie gratulujemy.

Popularni sportowcy w regionie uczą się w naszym liceum

W XXXI Plebiscycie Sportowym Słowa Podlasia 2017/2018, w gronie blisko czterdziestu kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Południowego Podlasia w kategorii „juniorzy” znalazło się aż troje obecnych uczniów naszego liceum. Są to:

Dominika Sacharuk – uczennica klasy II A, stypendystka Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Członkini klubu AZS AWF Biała Podlaska, w którym trenuje podnoszenie ciężarów. Wśród sukcesów Dominiki wymienić możemy srebrny medal Mistrzostw Polski AZS, złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz drugie miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich (na zdjęciu poniżej na drugim stopniu podium).

Dominika Gąsieniec i Wiktoria Kuciewicz – uczennice klasy III B o profilu piłka nożna. Obie trenują piłkę nożną kobiet w klubie AZS PSW Biała Podlaska. Znajdują się w reprezentacji Polski juniorek do lat 19. Są wicemistrzyniami Polski juniorek.

Wśród kandydatek do tytułu w kategorii „seniorzy” znalazły się także absolwentki naszego liceum, Klaudia Lefeld i Ewa Cieśla. Klaudia jest piłkarką ze znakomitymi sukcesami, czołową zawodniczką AZS PSW Biała Podlaska, wicemistrzynią Polski juniorek. Ewa podobnie jak Klaudia jest jedną z czołowych reprezentantek ekstraligowego zespołu AZS PSW Biała Podlaska.

 

Zwycięstwo w konkursie recytatorskim

W dniu 28 listopada 2017 odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza. Uczeń ALO, Jakub Demianiuk z klasy II A zajął w nim pierwsze miejsce. Gratulujemy!

 

Uczennice ALO Wicemistrzyniami Polski Juniorek w Piłce Nożnej

Nasze uczennice z klas sportowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego weszły w skład  drużyny AZS PSW Biała Podlaska i dzielnie walczyły w mistrzostwach kobiet w piłce nożnej, pokonując kolejne, silne zespoły. W finale, który rozegrał się w piątek 30 czerwca 2017 na stadionie PSW w Białej Podlaskiej zmierzyły się z drużyną KKPK Medyk Konin. Walka była niezmiernie zacięta, przez prawie cały mecz utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Dopiero w ostatnich minutach meczu, tych doliczonych przez sędziego piłkarki z Konina strzeliły decydującego gola.

Dziękujemy naszym dziewczętom za wspaniałe sportowe emocje, wytrwałą walkę i serdecznie gratulujemy medalu oraz tytułu wicemistrza Polski!

 

Nasi ciężarowcy na podium Mistrzostw Polski

W dniach 23-24 czerwca 2017 w Białej Podlaskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski AZS w Podnoszeniu Ciężarów. Wzięli w nich udział także uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Państwowej Szkoły Wyższej reprezentujący Klub Sportowy AZS AWF, sekcję podnoszenia ciężarów. Odnieśli wspaniałe sukcesy. Dominika Sacharuk, uczennica klasy I A zajęła 2 miejsce w kategorii kobiet do 58 kg. Marcin Stubiński, uczeń klasy II A, z wynikiem 165 kg zajął 3 miejsce w kategorii mężczyzn do 94 kg.

Serdecznie gratulujemy!

 

Mamy wspaniałą sztangistkę, stypendystkę prezydenta miasta

Dominika Sacharuk z kl. 1 A mundurowej odebrała stypendium prezydenta miasta Biała Podlaska. Nagroda trafiła do niej w 2017 roku za osiągnięcia sportowe. Dominika jest sztangistką i zwyciężczynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów w kategorii do 53 kg. Gratulujemy!

 

Nasze siatkarki czwartym zespołem w Białej Podlaskiej

6 lutego 2017 uczennice ALO wzięły udział w zawodach eliminacyjnych w siatkówkę, które odbyły się w hali sportowej I LO im. J.I Kraszewskiego. Po ciężkich zmaganiach i zaciętej walce udało się uzyskać awans do dalszego etapu rozgrywek. Finał miasta odbył się w I LO im. St. Staszica, a nasze dziewczyny w końcowej rywalizacji zajęły IV miejsce. Skład zespołu: Bujalska Diana, Makarewicz Weronika, Lefeld Klaudia, Karolak Martyna, Gąsieniec Dominika, Gocel Klaudia, Stankiewicz Daria, Kuciewicz Wiktoria, Bosak Anita, Ulatowska Gabriela, Mikołajczak Milena, Gicewicz Karolina, Oznańska Klaudia, Brzezina Aleksandra.

 

III Miejsce ALO w konkursie wiedzy o Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych

W konkursie wiedzy o WSO SP podczas „IV. Lotniczych Warsztatów Młodzieżowych – Dęblin 2016” miejsce III zajęło nasze ALO, reprezentowane przez: kadeta Patrycję Demianiuk i kadeta Piotra Dymowskiego. Gratulujemy!

 

Wygrały Finał Miasta w Piłce Nożnej Dziewcząt

16 czerwca 2016 na boisku II Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej rozegrano Finał Miasta w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach udział wzięło 5 drużyn. Zagrały w nich reprezentantki następujących szkół: ZDZ Biała Podlaska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Kraszewskiego, Zespół Szkół Zawodowych numer 1 w Białej Podlaskiej, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater.


Każda z drużyn dała z siebie wszystko, lecz pierwsze miejsce wywalczyły nasze dziewczyny w składzie: Dominika Gąsieniec, Wiktoria Kuciewicz, Klaudia Gocel, Justyna Cynowska, Natalia Bąk, Agata Wołos, Diana Bujalska, Aleksandra Kurzelowska, Klaudia Garbacz, Klaudia Lefeld, Weronika Makarewicz, Karolina Gicewicz.

 

Nasze dziewczęta zajęły II miejsce w Finale Miasta w piłce ręcznej

10 lutego 2016 uczennice ALO wzięły udział w Finale Miasta w piłce ręcznej. Po ciężkich zmaganiach udało im się uzyskać II miejsce.

ALO reprezentowały:
Zielińska Weronika, Sawczuk Klaudia, Sikorska Anita, Cieśla Ewa, Lefeld Klaudia, Cynowska Justyna, Gąsieniec Dominika, Kuciewicz Wiktoria, Gocel Klaudia, Gicewicz Karolina, Bober Kinga, Rozwadowska Aleksandra, Andrzejewska Roksana, Sadowska Żaneta.

 

II miejsce ALO na zawodach sportowych w Dęblinie

W dniach 17-18 września grupa 11 uczniów z klas mundurowych, głównie z klasy IIIa wzięła udział w „III. Młodzieżowych Warsztatach Lotniczych – Dęblin 2015”. Uczniowie naszego liceum, wraz z uczniami innych szkół mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną „Szkoły Orląt”. Wśród dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów był między innymi występ zespołu „The King’s Friends”, spotkanie z doświadczonymi pilotami, ognisko, dyskoteka, a następnego dnia także zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych oraz zawody sportowe.

Zawody obejmowały 4 konkurencje: bieg na 100 metrów, podciąganie na drążku, pływanie na 50 metrów, oraz strzelanie na symulatorze „Śnieżnik”. Oddzielnie klasyfikowano chłopców, oddzielnie dziewczęta. Nasi wychowankowie wygrali 3 konkurencje na 8 możliwych. Weronika Zielińska wygrała bieg na 100 m kobiet, nie miała sobie równych także w podciąganiu na drążku. Klaudia Sawczuk zwyciężyła w pływaniu. Suma wyników wszystkich zawodników dała Akademickiemu Liceum Ogólnokształcącemu 2 miejsce na 19 szkół uczestniczących w rywalizacji. Opiekun grupy, Pan Paweł Pakuła odebrał puchar dla szkoły z rąk Rektora - Komendanta WSOSP gen. bryg. pil. dr. hab. Jana Rajchela.

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są za najlepsze wyniki  w nauce.

Stypendium przyznaje się uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem (średnia powyżej 4,75), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki  co najmniej dobre. Nasze liceum może pochwalić  się wieloma stypendystami.

NASI STYPENDYŚCI

1. Tomasz Jaroszewicz      - 2006

2. Angelika Nowak              - 2007

3. Mateusz Rozwadowski   - 2008

4. Marlena Koźluk               - 2009

5. Wioleta Demianiuk          - 2010

6. Anna Polijechowa           - 2011

7. Paula Aleszkiewicz         - 2013

8. Aleksandra Zubrzycka    - 2014

9. Natalia Kozik                   - 2015

10. Patrycja Demianiuk       - 2016

11. Oliwia Boguszewska     - 2017

12. Paulina Hawryluk          - 2018